SAHTE İNTERNET SİTELERİNE DİKKAT!

Trafik Para Cezası ve Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemek isteyen mükelleflerimizin internette arama yapmak suretiyle karşılarına çıkan internet sitelerinden ödeme yapmaya çalıştıkları ve kredi kartı bilgileri veya şahsi bilgilerin usulsüz bir şekilde ele geçirilmesi gibi bazı mağduriyetler yaşadıkları CİMER, e-Posta ve telefon kanalıyla gelen bilgilerden tespit edilmiştir.

Mükelleflerimizin bu tür mağduriyetler yaşamamaları için Trafik Para Cezası ve Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinin Başkanlığımız resmi internet sitesi (www.gib.gov.tr), GİB Mobil uygulaması veya anlaşmalı bankalar aracılığıyla yapılmasına dikkat edilmelidir.

Ayrıca, Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi üzerinden yapılacak ödemelerde tarayıcıya www.gib.gov.tr ; bankalar aracılığıyla yapılacak ödemelerde ise tarayıcıya ilgili bankanın internet sitesi adresinin yazılarak giriş yapılmasına dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatırız.

Konuyla ilgili hak kayıplarının önlenmesi için mağduriyet ve şikayetlerin şahsi olarak adli makamlara iletilmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın